Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Pekindəki hərbi paradı izləyiblər
Sentyabrın 3-də Çinin paytaxtı Pekində yapon işğalına qarşı Çin xalq müqaviməti və İkinci Dünya müharibəsində qazanılmış Qələbənin 80-ci ildönümünə həsr olunmuş parad keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva paradı izləmək üçün Çinin paytaxtı Pekindəki Tiananmen Meydanına gəliblər.
Çin Xalq Respublikasının Sədri Si Cinpin və birinci xanım Pen Liyuan Prezident İlham Əliyevi və birinci xanım Mehriban Əliyevanı qarşılayıblar.

President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva arrived at Tiananmen Square in Beijing to observe the parade
A parade dedicated to the 80th anniversary of the Chinese people's resistance against Japanese aggression and the Victory in World War II was held on September 3 in Beijing, the capital of China.
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva arrived at Tiananmen Square in Beijing to observe the parade.
President of the People's Republic of China Xi Jinping and First Lady Peng Liyuan welcomed President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva.