Azərbaycan səfirliyi Pekində keçirilən xeyriyyə yarmarkasında iştirak edib.
Çin xarici işlər naziri Van İ-nin həyat yoldaşı Çian Veyin təşəbbüsü ilə Çinin paytaxtı Pekində “Sevgi sərhəd tanımır” adlı ənənəvi xeyriyyə yarmarkası keçirilib. Pekindəki Azərbaycan Səfirliyi də yarmarkada iştirak edib.
Azərbaycan Çindəki səfirliyinin hazırladığı geniş pavilyonda milli mədəniyyətimizi təbliğ edən müxtəlif eksponatlar, o cümlədən xalça, ənənəvi geyim nümunələri və müxtəlif suvenirlər nümayiş etdirilib. Bundan başqa, milli mətbəximizin təamlarından plov, dolma, kabab, kükü, manqal salatı, paxlava və şəkərbura, “Made in Azerbaijan” brendi ilə istehsal olunan məhsullar, o cümlədən şərab, konyak, kompot və mürəbbələr, habelə Azərbaycana aid rəmzlərin əks olunduğu papaqlar, toxuculuq nümunələri, idman köynəkləri, şərflər, əl çantaları, araxçınlar və kəlağayılar satışa çıxarılıb.
Çinin xarici işlər naziri Van İ və xanımı Azərbaycan pavilyonuna baş çəkib. Səfir Əkrəm Zeynallı qonağa milli pavilyonda nümayiş etdirilən Azərbaycanın tarixi və mədəniyyətinə dair eksponatlar barədə məlumat verib, xeyriyyə məqsədi ilə satışa çıxarılan Azərbaycan istehsalı olan məhsullar, suvenirlər və təamları təqdim edib. Van İ və xanımı Azərbaycan şərabının, kompotunun və paxlavasının dadına baxıblar.

Embassy of Azerbaijan participated in charity fair in Beijing.
A fair initiated by the spouse of Minister of Foreign Affairs of China, Qian Wei titled “Love knows no borders” was organized in Beijing. Embassy of Azerbaijan in Beijing also participated in the event.
Items representing our culture, as well as, carpets, traditional costumes and different souvenirs were demonstrated at the pavilion set by the Embassy of Azerbaijan in Beijing. Also, pearls of our traditional cuisine, such as: plov, dolma, kabab, kuku, mangal salad, pakhlava and shekerbura, as well as, agricultural products under the brand of “Made in Azerbaijan”, including wines, cognac, fruit juices and jams, also, caps, t-shirts, scarves, handbags, aragchin and kalaghayi were demonstrated and sold at the fair.
Minister of Foreign Affairs Wang Yi and his spouse Qian Wei visited the Azerbaijani booth. Ambassador Akram Zeynalli demonstrated and provided information on the items of historic and cultural significance, also presented food products, souvenirs and other products produced in Azerbaijan. Wang Yi and his spouse tasted Azerbaijani wine, juice and pakhlava.